KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 13987444
nr 1398 7444
Wilhelm von Gegerfelt
(1844-1920), Sverige
Kolteckning, Signerad. Motivet: 24x38cm, yttermått inklusive ram: 44x54cm
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
måndag 24 maj 2021
kl 18:39:34
Wilhelm von Gegerfelt
Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt